Technik usług kosmetycznych

Technik usług kosmetycznych z odnową biologiczną

Technik usług kosmetycznych przeprowadza diagnozę kosmetyczną, wykonuje zabiegi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej (zachowawczej), leczniczej i upiększającej w obrębie twarzy i całego ciała. Przygotowuje klienta do zabiegów zgodnie z postawioną diagnozą i wykonanym wywiadem kosmetycznym. odpowiednio dobiera i stosuje właściwe preparaty kosmetyczne, dobiera również metody i techniki wykonywania określonych zabiegów stosując aparaturę, narzędzia i przybory do wykonywania określonych zabiegów pielęgnacyjnych.
CELE KSZTAŁCENIA W ZAWODZIE Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik usług kosmetycznych powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: 1) przeprowadzania diagnozy kosmetycznej; 2) wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających; 3) udzielania porad kosmetycznych; 4) organizowania i prowadzenia gabinetu kosmetycznego.

Perspektywa pracy:
– firmy kosmetyczne
– gabinety kosmetyczne
– gabinety odnowy biologicznej
– gabinety medycyny estetycznej
– salony urody
– SPA
– centra handlowe
– przedstawiciel handlowy firmy kosmetycznej zarówno z rynku detalicznego jak i profesjonalnego (szkoleniowiec)
– własna działalność w zakresie kosmetyki, pielęgnacji zdrowia i urody.

Podczas trwania nauki odbywają się zajęcia teoretyczne w Sali wykładowej oraz zajęcia praktyczne w pracowniach lub w gabinecie kosmetycznym
Kierunek kończy się egzaminami państwowymi.

W ramach nauki na kierunku organizujemy dodatkowe szkolenia dla przyszłych kosmetyczek.

Liczba semestrów: cztery
kierunek zaoczny

ABSOLWENT OTRZYMUJE:
 Świadectwo ukończenia szkoły
 Państwowy dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie
 EUROPASS - suplement dyplomu potwierdzające kwalifikacje zawodowe w języku angielskim
 Zaświadczenie o przebiegu nauczania
 Referencje zawodowe dla najlepszych